«

»

Michal Srb: Nejrychlejší hasič v rally

Napsaly v Autosportu

 

V kostce by se dalo říci, že Michal Srb neustále bojuje s časem. Zatímco v práci na pražském letišti má na sobě hasičské montérky a je vždy připraven k zásahu, ve volném čase rád usedne za volant soutěžního vozu a nastává opět nerovný boj. Přesto lze bez hanby říct, že Michal Srb patřil v loňské sezoně ke štikám ve startovním poli.

Michal Srb

Na úvod povídání se vraťme k tvé loňské sezoně. Jaká z tvého pohledu byla?

„Uplynulá sezóna z mého pohledu smolná a nepovedená, sám jsem očekával víc. Pokaždé když se začal klubat výsledek, tak mě zastavila smůla. Ale to je bohužel sport.“

V průběhu roku jsi vystřídal čtyři spolujezdce. Proč taková rošáda?

„Začal jsem s Radimem Oravou a jelikož jsem se od něj naučil vše, co jsem potřeboval začal jsem po Valašce poohlížet po někom mladším. S Renatou Maršálkovou jsem odjel pouze jeden start v Krumlově a na další pokračovaní spolupráce už jí nezbyl čas. Nakonec na doporučení velezkušeného spolujezdce Rudy Kouřila jsem se dal dohromady s velmi šikovným a zapáleným Ondrou Koubkem. Jeden sprint jsem odjel netradičně s Michalem Vaňharou, který mě požádal, jestli může ode mne něco okoukat :-).“

Který loňský závod se ti nejvíce líbil?

„Nejvíce se mi líbila Rally Příbram, kde jsme již od prvních kilometrů drželi mezi třemi nejrychlejšími a podařil se nám například na mokré trati zajet devátý čas absolutně, což mě velmi povzbudilo do budoucna, že umíme jet rychle.“

Naopak nejsmolnější asi byla soutěž v Českém Krumlově…

„Přesně tak. Nejsmolnější pro mě byla Rally Český Krumlov, kde nám po 50-ti metrech na výstavišti praskla pojistka k zapalování. Banalita, kterou jsou prostě na místě nedokázal odhalit a musel jsem nastoupit do superrally. Na druhé místo nevydařených momentů v loňské sezoně bych zařadil penalizaci za pozdní příjezd do seskupení na Vsetíně. Tady se nám podařilo jednoduše zabloudit a vyfasovaná penalizace nás s Ondrou ve finále stála 1.místo ve třídě a 2.ve dvoukolkách.“

Michal Srb - foto: Tonda Smutný

V průběhu loňska jsi usedl do tří vozů. Který ti nejvíce sednul?

Samozřejmě nejvíc Citroen C2 R2, je to skvělé auto i když je proti Fabii R2 a Maxům slabší. Přesto se s ním dají zajíždět solidní časy. S VW Polem N1 jsem odjel jeden závod a bylo to super závodění a zavzpomínání na mé začátky. Začínajícím mladým klukům můžu jen doporučit.“

Už máš jistě plány na letošní sezonu. Takže kde s čím a kým tě uvidíme?

„Plánů by bylo moc a moc jenže v našem krásném sportu jsou peníze až na prvním místě, takže zatím nemám jistého vůbec nic.“

Co by jsi chtěl vzkázat fanouškům?

„Hlavně aby dodržovali pokyny pořadatelů a byli opatrní při sledování našeho krásného sportu a do budoucna drželi palce posádce Michal Srb – Ondřej Koubek.“

 
Miroslav Vebr; AutoSport.CZ

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>