Archiv kategorie: Různé

Okrsková soutěž v požárním sportu 28.5.2016

Zveme všechny na soutěž v požárním sportu okrsku Plasy, kterou pořádá SDH Kaznějov ve spolupráci s městem Kaznějov a oddílem ČASPV – POHYB Kaznějov v sobotu 28. května 2016.

Soutěž se bude konat na travnaté ploše mezi sídlištěm a železniční tratí (u prostoru tržnice). Začátek soutěže je od 10:00 hodin, prezence družstev od 9:30. Bude se soutěžit v následujících disciplínách požárního sportu:

MUŽI: požární útok, štafeta 4x100m, závod jednotlivců na 100m

ŽENY, MLADÍ HASIČI: požární útok

Občerstvení po celou dobu akce bude zajištěno na místě, o hudební doprovod se postará Malá muzika Honzy Kubíka.

Pro dětské návštěvníky budou připraveny doprovodné soutěže (s drobnými odměnami) – děkujeme POHYBU Kaznějov

 

Plakát v plném rozlišení zde

Další informace o disciplínách požárního sportu:

Wikipedia

Stránky GŘ HZS

Ročenky SDH a mladých hasičů (foto + video)

Jak se již stalo tradicí, na výroční valné hromadě dne 9. ledna 2016 byla prezentována shrnutí činnosti JPO a SDH Kaznějov i kolektivu mladých hasičů SDH Kaznějov za uplynulý rok 2015.

Zpráva JPO a SDH

Zpráva mladých hasičů

PF 2016

Přejeme všem úspěšné vkročení do roku 2016!

 

 

pf_kaznejov

 

Poděkování za došlá vánoční a novoroční přání

Děkujeme všem za přání k vánocům a Novému roku 🙂

 

Průběžně aktualizovaná galerie

Od 6. srpna 2015 bylo vyhlášeno období zvýšeného nebezpečí vzniku požáru

Na základě žádosti HZS Plzeňského kraje, v souvislosti s nárůstem požárů ve volném prostranství a vzhledem k prognózám, podle kterých bude velmi teplé a suché počasí pokračovat i v následujících dnech, vyhlásil hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs dobu zvýšeného nebezpečí vzniku požáru. Období je vyhlášeno od 6. srpna do odvolání a platí pro celé území Plzeňského kraje.

Občané jsou během této doby povinni dodržovat následující preventivní opatření:

 a) zákaz pálení hořlavých odpadů,

 b) zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě (za volnou přírodu se pro potřebu zákazu rozdělávání ohňů nepovažují oplocené, uzavřené nebo polozavřené pozemky – nádvoří, zahrady, sady – v intravilánu obce a místa v přírodním prostředí využívaná k hromadným rekreačním účelům – dětské tábory, kempy, veřejná tábořiště),

c) zákaz provádění pyrotechnických prací, ohňostrojů a podobných činností (jako např. vypouštění tzv. lampionů štěstí).

Kontrolu dodržování tohoto nařízení provádí Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje. Při porušení nařízení může být právnické nebo podnikající fyzické osobě udělena pokuta podle § 76 zákona o požární ochraně a fyzické osobě dle § 78 tohoto zákona.

Období mimořádného sucha, ve kterém vzniká zvýšené nebezpečí vzniku požáru v přírodním prostředí, je dle nařízení Plzeňského kraje č. 4/2011 ze dne 11. 5. 2011, uveřejněného v č. 5/2011 Věstníku právních předpisů Plzeňského kraje, stanoveno na základě pozorování Českého hydrometeorologického ústavu, podle kterého množství srážek kleslo pod 25 % dlouhodobého normálu, zároveň jsou vysoké denní teploty a od posledních vydatných srážek uplynulo více než 20 dnů.

Dokument ke stažení zde

Oslavy 120 let SDH Kaznějova

Vážení hasiči a kamarádi a široká veřejnosti .

Je pár dní po hlavním dnu  oslav založení 120 let našeho Sboru Dobrovolných Hasičů  města , úmyslně jsem čekal na reakce občanů  a široké hasičské veřejnosti …… ? ! ?

Doufám že těm, kteří se přišli podívat náš program splnil jejich  očekávání . Účelem programu bylo přiblížit vývoj hasičského řemesla od  roku 1894 ,  kdy byl založen náš Sbor až do současnosti zaměřený na živé ukázky z historickou i současnou hasičskou technikou . Kdy celá akce byla doprovázena živou hudbou pana Kubíka a skvělým komentářem Petra Slacha starosty okrsku Plasy  a našeho dlouholetého kamaráda. Z celého průběhu akce byl pořizován video a foto záznam od profesionálů který bude možno zakoupit na konci měsíce Října v hasičské zbrojnici .Samozřejmě děkujeme všem sponzorům , občanům a hasičským kamarádům, kteří přispěli , přišli a přijeli podpořit náš Sbor při 120 výročí vzniku.

Za Sbor Dobrovolných Hasičů města Kaznějov

Velitel Lesch Martin

1.série fotek z oslav

Ahoj prosím o podporu našich kamarádů .

Sbor dobrovolných hasičů Klatovy

Ahoj přátelé a kamarádi, Sbor dobrovolných hasičů v Klatovech byl vybrán mezi 50 nejlepších v anketě dobrovolný hasič roku. Tímto Vás prosím, kdo máte zájem, hlasujte pro nás, a to tak, že napíšete SMS ve tvaru: Hasici (mezera) SSZC2 na telefonní číslo: 900 77 06 nebo přímo na: www.adhr.cz/hlasovani-sbory. Cena SMS je 6 Kč. SMS zprávu můžete psát jak velkými, tak malými písmeny (bez diakritiky). Děkujeme za všechny Vaše hlasy.
S pozdravem Pavel L.

Dráček Hasík navštívil děti z Kaznějova v Hasičské zbrojnici

Dne 31.3. a 1.4. 2014  proběhla pro 1 až 4 třídu , preventivně výchovná akce na úseku požární ochrany pro základní školu Kaznějov již probíhá 3 rokem a tentokrát se odehrála v Hasičské zbrojnici jako další doprovodný program  k příležitosti letošních oslav 120 let trvání Sboru Dobrovolných Hasičů v Kaznějově které vyvrcholí 13.9.2014 hlavním programem před hasičskou zbrojnicí.

Přednášku pro žáky  prvního stupně základní školy v našem městě jsme opět organizovali ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje kpt. Mgr. Lenkou Basákovou která si na Číst zbytek položky »

KÁCENÍ ALEJE

video Dušan Bějohradský

Čištění stěn na koupališti

Členové výjezdové jednotky na pokyn technika města, začali s čištěním stěn na místním koupališti.

foto z čištění zde:

Page 1 of 912345...Last »