Archiv kategorie: Akce hasičata

Český den proti rakovině 2016 – středa 11.5.2016

Ve středu 11. května 2016 se mladí hasiči SDH Kaznějov stejně jako v minulých letech budou podílet na celorepublikové humanitární akci – veřejné sbírce Ligy proti rakovině Praha, kdy budou za symbolickou cenu 20,- Kč (nebo i více) prodávat symboly této sbírky – kvítky měsíčku lékařského.

Letos budou prodávány kytičky s růžovou stuhou; tématem sbírky je prevence proti rakovině prsu.

Veškeré vybrané prostředky budou poukázány na účet veřejné sbírky. V roce 2015 se nám podařilo prodat všech 400 kytiček a vybrali jsme více než 10 tis. Kč. Číst zbytek položky »

Exkurze na stanici HZS PK Plzeň-Košutka

24. února odpoledne jsme s našimi mladými hasiči vyrazili místo do tělocvičny na dlouho připravovanou exkurzi na hlavní plzeňskou stanici Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, která se nachází v Plzni – Košutce u hypermarketu Globus.

Číst zbytek položky »

Brigáda na pozemku u požární nádrže

Není žádným tajemstvím, že dlouhodobě řešíme otázku vpravdě nerudovskou – kde trénovat? Pro většinu tréninků potřebujeme rovný pozemek a k požárnímu sportu neoddělitelně patří i voda. Samotné běhání jde zvládat v parku, část útoku jde natrénovat „nasucho“, ale práci s hasičskou stříkačkou bez vody nacvičit prostě nejde. Číst zbytek položky »

Podzimní kolo hry Plamen v Chrástu

10.10.2015 se po generálce v Žichlicích konalo v Chrástu podzimní kolo hry Plamen. Přes nepřízeň počasí za náš sbor vyrazila do závodu tři družstva – dvě v kategorii mladších a jedno v kategorii starších. V poměrně chladném počasí si děti i přes naše počáteční obavy užily branný závod a po jeho doběhnutí všichni ocenili teplý čaj, který na ně v cíli ve velkém hrnci čekal. Děti zvládly disciplíny (štafetu požárních dvojic a branný závod) v rámci možností dobře. Starší doběhli celkově 16., mladší A 13. a mladší B 27.

Fotogalerie zde

Závod MH v Žichlicích

3.10.2015 jsme vyrazili na Závod požárnické všestrannosti v Žichlicích. Jako generálka na podzimní kolo hry Plamen se zde běží štafeta požárních dvojic a všestrannost (branný závod). Původně plánovanou účast tří družstev nám zhatily bacily a nakonec na naše SDH běželo jedno družstvo v kategorii starších a jedno družstvo v kategorii mladších. Branný závod zvládly všechny děti bez bloudění. Starší družstvo bylo ve své kategorii 15., mladší 21.

Fotogalerie zde

Soutěž MH ve Všerubech

19.9.2015 jsme se zúčastnili soutěže O pohár mladých hasičů ve Všerubech. Soutěžilo se v uzlové štafetě a štafetě CTIF. Do této soutěže se zapojují jako soutěžící také vedoucí, kteří spolu s dětmi vážou uzly a ve štafetě CTIF přenášejí hasicí přístroj. Na tomto závodu jsme pro některé z dětí naposledy využili možnost startovat za mladší. Účastnili jsme se se dvěma družstvy v kategorii mladších, A družstvo skončilo 11. a družstvo B 22.

Fotogalerie zde

Oslavy 10. výročí kynologického klubu Kaznějov

29.8.2015 jsme se s dětmi, které se už z prázdninových pobytů stihly vrátit domů, zúčastnili oslav 10. výročí založení kynologického klubu v Kaznějově. Oslavy se konaly na hrišti u hřbitova a za naše SDH (které zároveň zajišťovalo občerstvení) zde vedle statické ukázky techniky jednotky (Tatra Terrno a Avia) vystoupila na závěr programu dvě družstva mladých hasičů s ukázkou požárního útoku. Jako terč posloužil „starý známý“ domeček z loňských oslav výročí založení SDH a svoji premiéru si zde odbylo i družstvo dětí s útokem v kategorii starších žáků – oproti kategorii mladších si zde děti samy obsluhují požární stříkačku a také sestavují obě savice. Obě družstva zvládla útoky bez jakéhokoliv zaváhání.

Fotogalerie zde

Soutěž v požárním útoku v Nevřeni

22.8.2015 jsme si prázdniny zpestřili soutěží v požárním útoku, kterou pořádalo SDH Nevřeň na hřišti u Centra Caolinum. Soutěž byla vyhlášena primárně pro muže a ženy v kategorii dospělých, ale pro doplnění byla vypsána i kategorie pro mladé hasiče. Soutěže se za náš sbor zúčastnilo jedno družstvo v kategorii mladších a i přesto, že většina dětí si útok zkusila bez velké přípravy, tak jsme nakonec skončili třetí.

Plamen Horní Hradiště 4.10. 2014

Titulni obrazektitleV sobotu 4. října 2014 jsme se dvěma družstvy mladších vyrazili na podzimní kolo hry Plamen 2014/2015, které se konalo v Horním Hradišti. První disciplínou byla štafeta požárních dvojic a pak následoval závod požárnické všestrannosti (branný závod), kdy děti plnily disciplíny na cca 2,5 km dlouhé trati v okolí Horního Hradiště. Počasí vyšlo na začátek října dobře a jedinou drobnou komplikací bylo ranní mokro od rosy a padající mlhy, protože jsme na obě disciplíny startovali už ráno mezi prvními.  Číst zbytek položky »

O pohár mladých hasičů Všeruby

titulni_obrazekV sobotu 20.9. jsme se zúčastnili soutěže O pohár mladých hasičů Všeruby, kde nás čekala uzlová štafeta a štafeta CTIF.

Soutěže se zúčastnilo jedno družstvo mladších ve složení Jolanka H., Terezka H., Ondra A. a Dominik a Kuba Š. Podle pravidel této soutěže doplnil družstvo  v obou disciplínách i jeden z vedoucích (Karel Šubrt).  Uzlová štafeta se nám podařila bez trestných bodů a ve štafetě CTIF jsme dostali pouze 10 trestných sekund. Ze Všerub jsme odjížděli přesně ve chvíli, kdy začalo pršet. Ve výsledkové listině jsme se jenom kvůli horším časům umístili na celkovém 13. místě.

Fotografie:

Page 1 of 212