Archiv kategorie: Výjezdy JPO 2013

Výjezd č.20/13 – požár

Hala plná slámy a sena shořela v Horní Bělé, ve druhém stupni poplachu zasahovalo osm jednotek

29.11.2013 16:36Zásahy | Plzeňský kraj

Z dosud nezjištěných příčin došlo v Horní Bělé k požáru seníku v areálu bývalého JZD. Plechový objekt o velikosti cca 150×20 metrů byla plná balíků slámy a sena. Při příjezdu prvních jednotek byl požár v plném rozsahu.

 

Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, na místě zasahovalo celkem 8 jednotek (HZS Plasy, HZS Košutka, HZS Slovany, JSDH Horní Bělá, Všeruby, Úněšov, Horní Bříza, Kaznějov). Veškeré síly a prostředky byly nasazeny na ochranu okolí. Po dohodě s majitelem se nechává požár kontrolovaně dohořet.

Některé jednotky byly odeslány na základnu na pohotovost, po celou noc se u požářiště střídaly. Jednotka ze Slovan zajistila týlový kontejner, místní hospoda a místní jednotka SDH se postarala o teplý čaj a polévku pro zasahující hasiče.

Zásah pravděpodobně potrvá po celý víkend. Škody na majetku byly předběžně vyčísleny na 6,3 milionu, uchráněné hodnoty se odhadují na 20 milionů.

 

převzato z požáry.cz

fotogalerie zde:

Výjezd č.19/13 – požár

oheňDne 28.11.2013 ,byl naší jednotce, vyhlášen poplach ( požár uskladněné slámy a sena v přípravně kravína v Žebnici – jednalo se o cvičení ) .Po ukončení cvičení, byla provedena názorná ukázka, vyproštění zvířat.

Výjezd č.18/13 – požár

oheňDne 12.11.2013 ve 20:43 hod. byl naší jednotce vyhlášen poplach – požár dopravního automobilu v místní továrně  OMGD.

Číst zbytek položky »

Výjezd č.17/13 – technická pomoc

Jednotka vyjela dne 24.8.2013 v 19:37 hod  na vyžádání občanky města paní Jarošové na odstranění vosího hnízda ve střeše nájemního domu v půdní vestavbě, které ohrožovalo alergické děti . Kaznějově ulice K Zámku 217 .

Jednotka na místě provedla průzkum, kterým bylo zjištěno, že hnízdo se nachází u okna v podkrovní části domu. Odstranění hnízda vos byl nasazen vysavače na nebezpečný hmyz. Poté byl prostor ošetřen postřikem a místo bylo předáno oznamovateli . Poté  se jednotka vrátila zpět  na základnu.

 

fotogalerie zde:              

Výjezd č.16/13 – požár

bg900x675hasiciakce1.jpgDne 6.8.2013 v 21:01 vyhlásilo KOPIS jednotce poplach na požár v Kaznějově . Jednotka vyjela s vozidlem Tatra Terrno v počtu 1+5 na ohlášený požár lesního porostu v Kaznějově v blízkosti areálu firmy \MB Minerál závod Kaznějov .

Po dojezdu jednotky na místo události již bylo na místě družstvo HZSPK stanice Plasy s vozidlem CAS-30 Tatra 815-7.Byl proven průzkum, kterým bylo zjištěno, že se o požár nejedná ,ale o stržení drátů vysokého napětí na zem, ktéré při dopadu silně jiskřili. Místo bylo zajištěno a závada nahlášena na rozvodnou síť elektráren . Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 

Po příjezdu na základnu držela jednotka na příkaz KOPIS  hotovost na stanici do 22:30 hod.

Výjezd č.15/13 – technická pomoc

Dne 4.8.2013 v 19:30 hod  byl opět jednotce  vyhlášen KOPIS na regulaci toku Kaznějovského potoka na odčerpávání vzniklé laguny na Kaznějovském potoce na konci ul. Ke Koupališti která ohrožovala městský majetek retenční nádrž ( koupaliště ) zaplavením znečištěnou vodou.

Jednotka vyjela s technikou CAS-20 Tatra Terrno , KA Avia D-90N , CAS-32 Tatra 148 , VA Škoda felicie. v počtu členů jednotky 1+10 .Na místě provedla průzkum ,kterým bylo zjištěno že hladina v laguně stále stoupá a přetéká přes ochranný val .Jednotka zamezila přetékání pytli písku.

K odčerpávaní nasadila vozidlo CAS-20 Tatra Terrno a čerpadla (Kalové čerpadlo HONDA a Plovoucí čerpadla 2 ks KAWASAKI s výtlakem 800 litrů za minutu. A jedno Plovoucí čerpadlo HONDA ).

Dále bylo provedeno hadicové vedení k čerpadlům v délce 3x 200 metrů na odvod čerpané vody. Při nasazení všech čerpadel se dařilo udržet hladinu laguny ve stavu kdy již nestoupala ,ale ani neklesala po 90 minutách začala hladina mírně klesat a po dalších 60 minutách lagunu zcela odčerpat.

Po ukončení čerpání jednotka uklidila věcné prostředky a ve 22:30 hod se vrátila na základnu.  

fotogalerie zde:

Výjezd č.14/13 – technická pomoc

Dne 4.8.2013 v 18:32  vyjela jednotka s tecnikou CAS-20 Tatra Terrno  na vyžádání paní Helusové na čerpání zatopéného sklepa po přívalovích srážkách u rodinného domu v Kaznějově Stará Náves č.p.334 .

Jednotka na místě provedla průzkum, kterým bylo zjištěno že je zatopen sklepní prostor pod rodiným domem . Na vyčerpávání bylo nasazeno plavoucí čerpadlo Kawasaki . Po vyčerpání sklepa bylo místo předáno majitelce a jednotka se vrátila zpět na základnu

Výjezd č.13/13 – technická pomoc

Dne 4.8.2013 v 18:00 hod.vyjela jednotka na vyžádání pana Stýskala pracovníka SŽDC odbor bezpečnosti provozu na železnici. Na uvolnění železniční trati Plzeň – Žatec vyvrácený strom do kolejiště na 24,85 km . Do kterého najela vlaková souprava na přepravu osob.Jednotka na místě provedla průzkum kterým bylo zjištěno že strom je zaklíněn pod vlakem a mezi cestujícími není žádná zraněná osoba na neunikají žádné provozní kapaliny.

Dále bylo zajištěno místo události . Na místo se dostavila jednotka HZS ČD které bylo místo předáno a jednotka se vrátila zpět na základnu.

fotogalerie zde:

 

=

Výjezd č.12/13 – technická pomoc

Dne 4.8.2013 v 17:20 hod.  po silné bouřce doprovázeném větrem , vyjela jednotka na vyžádání starosty města ing. Petra Sýkory  na odstranění padlého stromu v Kaznějově do ulice Oborská k domu č.p.19 . Jednotka na místě provedla průzkum zajistila místo události a za pomocí řetězové motorové pili provedla odstranění vyvráceného stromu do komunikace. Po zprůjezdnění silnice se jednotka vrátila zpět na základnu. 

fotogalerie zde:

Výjezd č.11/13 – Požár Lipí

Dne 27.7.2013 Jednotka vyjela na vyhlášení poplachu od KOPIS do obce Radějov u Lipí na Manětínsku. Plný výjezd CAS-20 Tatra Terrno , CAS-32 Tatra 148 , KA – Avia D-90N . V počtu 1+11 členů jednotky.

Jednotka po dojezdu na místo události , provedla doplnění vody na požářiště a po dohodě s velitelem zásahu zřídila čerpací stanoviště na kyvadlovou dopravu vody na místo požáru.Dále členové jednotky prováděli střídání na útočných proudech na místě zásahu a vozidla Cas-20 Tatra Terrno a CAS-32 Tatra 148 prováděli kyvadlovou dopravu na požářiště.Dopravily celkem 33600 litrů vody.

Družstvo s vozidlem KA Avia D-90N zřídilo čerpacím stanoviště.Bylo nasazeno množstevní čerpadlo Honda WT 40X a dvě plavoucí čerpadla Kawasaki o celkovém výkonu 3200 litrů za minutu,které doplňovali CAS vodou určenou na požářiště.Celkem bylo načerpáno 140000 litrů vody.

Po ukončení zásahu,provedla jednotka dočerpání všech CAS , zrušila čerpací stanoviště a vrátila se zpět na základnu. 

  fotogalerie zde:

Page 1 of 212