«

»

Výjezd č.9/13 – technická pomoc

V 19:03 hod dne 10.6.2013 na vyžádání starosty města ing. Petra Sýkory byl KOPISEM vyhlášen poplach na odčerpávání vzniklé laguny na Kaznějovském potoce na konci ul. Ke Koupališti která ohrožovala městský majetek retenční nádrž ( koupaliště ) zaplavením znečištěnou vodou.

Jednotka na místě provedla průzkum – kterým bylo zjištěno, že hladina v laguně stále stoupá a přetéká přes ochranný val .Jednotka zamezila přetékání několika pytli písku a k odčerpávaní nasadila Kalové čerpadlo HONDA a Plovoucí čerpadla 2 ks KAWASAKI s výtlakem 800 litrů za minutu. A jedno Plovoucí čerpadlo HONDA .Dále bylo provedeno hadicové vedení k čerpadlům v délce 2x 200 metrů na odvod čerpané vody .Dále jednotka prováděla čištění česla na potoce od nánosů z lesa.Při stálém čerpání vody a poklesu intenzity srážek se dařilo po 1 hodině snížit hladinu laguny a pak dále klesala, tím se zamezilo znečištění koupaliště . Po další hodině čerpání se podařilo vytvořenou lagunu zcela odčerpat.

Na místo se dostavili zástupci města Starosta ing.Petr Sýkora s radou města a technik města p. Uhlíř kteří byli seznámeni se stávající situací a s činností jednotky na místě.

V 21:00 hod bylo ukončeno čerpání , jednotka provedla úklid věcných prostředků a vrátila zpět na základnu.

fotogalerie zde:

 

1 ping

  1. Video od Dušana Bělohradského k výjezdu č.9 / 2013 » Hasiči

    […] odkaz na článek k výjezdu zde: […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>