«

»

III.ročník Studenské koniády a II.ročník Srazu zasloužilých hasičů

V sobotu 17. září 2011 se uskutečnilo II. setkání zasloužilých hasičů a funkcionářů okresu Plzeň – sever. Akce se konala ve spolupráci se sborem dobrovolných hasičů a Obcí Studená u Chříče v rámci III. ročníku Studenské koniády. Díky příjemnému slunečnému počasí zavítalo na tuto akci téměř 250 hasičů, mládeže a dalších návštěvníků. Na okrese Plzeň – sever je s titulem Zasloužilý hasič devět hasičů, setkání se kromě dvou zúčastnili všichni, včetně nejstarších p. Jiřího Müllera z Kaznějova a p. Jaroslava Frány ze Všerub. Milými hosty byli také náměstek starosty SH ČMS Ing. Jaroslav Salivar a krajský ředitel HZS Plzeňského kraje pplk. Ing. František Pavlas.

 článek použit z www.dh.cz

Setkání zahájil starosta obce Studená p. Vlastimil Albrecht a starostka OSH PS p. Alena Foldová. Z polní kuchyně SDH Kaznějov se od deseti hodin linula líbezná vůně cibulky, přímo na místě vařil Milan Štefl, starosta SDH Kaznějov a náměstek starostky OSH PS v jedné osobě vynikající guláš, na kterém si v poledne pochutnal téměř každý.

Ukázka zásahu při dopravní nehodě v podání malých Soptíků z SDH Kralovice, která zvedla z lavic každého a zaslouženě nejmenší hasiči sklidili velký potlesk a sladkou odměnu. Následoval útok dospělých hasičů v humorné podobě, ukázky práce profesionálních hasičů z Plas, Rokycan a Zbiroha, byla vystavena historická vozidla včetně šesti funkčních koňských stříkaček, k vidění byla i novější technika a také technika vojenská – někteří si vyzkoušeli i střelbu ze samopalu. Obrovskou zásluhu na vystavené technice i pozvaných hostech má místní strojník Míra Vopata, který je tělem i duší místního sboru a také majitelem mnoha technických exponátů.

Návštěvníci se také dočkali seskoku parašutistů z letiště v Plasích a velmi atraktivní byla ukázka výcviku a poslušnosti psů z kynologického klubu v Kaznějově.

Dobrou náladu hezkého dne umocnila i živá hudba v podání dua Jája a Pája a také průvodní slovo moderátora p. Vaška. Z ohlasů přítomných lze soudit, že se akce podařila. Důležitým momentem je především to, že se po čase sešli přátelé a kamarádi, kteří společně zavzpomínali na doby minulé. Při loučení se na tvářích objevoval úsměv a spokojenost. To všechno nás ve vedení OSH Plzeň – sever zavazuje k tomu, abychom s pořádáním podobných akcí pokračovali a nezapomínali na ty, kteří svou poctivou prací a nadšením položili pevné základy naší dobrovolné hasičské tradici.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>