«

»

Výjezd č. 11/2015 – Požár

V pondělí 10.8.2015 byl ve 14:43 hodin naší jednotce vyhlášen požární poplach. Jednalo se o rozsáhlý požár pole a lesního porostu v oblasti mezi Horním Hradištěm a Mladoticemi (cca 50 ha). Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu, jednotka SDH Kaznějov se s vozidly Tatra Terrno, Tatra 148 a Škoda Felicia podílela po celé odpoledne a noc na úspěšné lokalizaci požáru a dovozu hasební vody na požářiště. Zásah jednotky byl ukončen v úterý 11.8. v cca 6:00 hodin, kdy jednotku vystřídaly další zasahující jednotky. 

Úplná likvidace požáru bude patrně trvat několik dnů. Vedle jednotek HZS a SDH z území Plzeňského i Středočeského kraje se na lokalizaci požáru podílely také dva vrtulníky s bambi vakem (Letecká služba Policie ČR a Armáda ČR – základna Kbely).

Článek na serveru Požáry.cz  zde

Fotogalerie k článku Plzeňského deníku zde

Fotogalerie na rajce.idnes.cz zde