«

»

Okresní soutěž Plzeň

Další kolo v hasičském sportu, tentokrát okresní, připadlo na neděli 16. 6. 2013. Náš maličký sbor se rozdělil na dvě části.

 

         První část – samozřejmě ta hezčí, družstvo žen, se kvalifikovala ze soutěže okrsku Plasy, odkud postoupily z pěkného druhého místa. Chtěly tu zúročit dlouhé hodiny tréninku v parku před hasičskou zbrojnicí, kde trénují i malí hasiči, protože v Kaznějově místo, kde by se dalo zdokonalovat v tomto sportu, prostě není!!!

Nenechaly se zaskočit ani nepříjemností, ve formě bolestivého zranění jedné ze závodnic při štafetě družstev.

Byla to velká komplikace, protože po jednotlivcích na sto metrové dráze s překážkami a štafetě družstev 4 x 100m, následoval požární útok. Zaskočit musel nováček v družstvu žen, Anička Lukášová, která si tak úspěšně odbyla svou premiéru v kategorii „ženy“.

          Skvělou týmovou prací si zajistily moc pěkné druhé místo. Bohužel postup připadá jen vítězi.

 

        A druhá část? Té připadla starost, jak občerstvit ve slunečném dni téměř stovku závodníků, pořadatelů, diváků a příznivců hasičského sportu.

Příprava započala již v předvečer předcházejícího dne. Týlový kontejner, prodlužovací přívody, lavice, stoly, stan, audio soustavu pro ozvučení stadionu, pivo, limo, gril atd. V neděli časně z rána dobalit zbytek potřebných věcí a v 7:00 hod odjezd směr Plzeň-Škvrňany, 33 ZŠ, kde se soutěž konala. Rychle rozložit stan, zatopit pod grilem a už tu jsou první strávníci. Kávu, čaj, klobásu, párek a hlavně žlutou točenou limonádu, která šla v horkém dni nejvíce na odbyt.

       Po vyhlášení výsledků, celý tábor rozbourat, naložit zpět do „kontejneru“, uklidit areál závodiště a odjezd směr – domů. Než jsme se skutečně rozešli do svých příbytků, museli vše řádně umýt, vyčistit a uklidit na své místo, aby v případě potřeby a nemusí to být jen kulturní či sportovní akce, ale i pohotovost, jako při letošních záplavách na příkaz IZS, bylo vše nachystáno k okamžitému výjezdu.

       Hodiny ukazovaly skoro sedmou hodinu večerní. V rychlosti zhlédnout nafocené snímky, umístit pohár na čestné místo a rychle domů za rodinou.◘

 autor článku: Piták Kamil

odkaz na fotogalerii:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>