«

»

Litoměřické hasičské slavnosti 2010 naším pohledem

Opět jsme se zúčastnili Historických hasičských slavností v Litoměřicích, které se konají jednou za 3 roky, s naší historickou hasičskou technikou – vozidlem Praga RN AS – 16 a vystavovali jsme s dobovým zařízením, které se nám podařilo sehnat – pochází z roku 1951. Vozidlo bylo často v hledáčku návštěvníků, hlavně dříve narozených, kteří s vozidlem v minulosti jezdili a rádi si u něj zavzpomínali. Vozidlo bylo vybráno pořadateli na vystavení při slavnostním nástupu na náměstí v Litoměřicích a pak spanilou jízdu jeho ulicemi s ostatní dobovou technikou.Vše bylo možno sledovat v televizi ČT-24 nebo na internetu na stránkách www.hasiči150.tv v přímém přenosu. Díky pochopení a vstřícnosti organizátorů se nám podařilo vystavit i naše vozidlo Avia D-90 nosič kontejnerů, které nám pořídili zastupitelé našeho města za stařičkou Avii. Vozidlo v tomto provedení a typu je u hasičů v republice jediné a tak jsme chtěli ukázat vozidlo všestranné pro potřeby nejen hasičů ale i města. Zástupcům sborů a široké veřejnosti, kteří se sjeli z celé republiky na výstavu /bylo jich přes 15000/ a navštívili naše výstavní místo se náš nápad moc zamlouval a byl o naše vozidlo velký zájem. Touto cestou chceme také poděkovat Zastupitelům našeho města, Hasičskému Záchrannému Sboru Plzeňského kraje a sponzorům -firmě Apollo s.r.o. Kaznějov, Mezinárodní Doprava Václav Parlásek Loza za pomoc při účasti na těchto slavnostech.

Všechny fotografie z výstavy a jízdy ulicemi Litoměřic naleznete zde.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>