Karel Šubrt

5. Výjezd č. 1/2016 — 23.2.2016

Seznam autorových příspěvků

Okrsková soutěž v požárním sportu 28.5.2016

Zveme všechny na soutěž v požárním sportu okrsku Plasy, kterou pořádá SDH Kaznějov ve spolupráci s městem Kaznějov a oddílem ČASPV – POHYB Kaznějov v sobotu 28. května 2016.

Soutěž se bude konat na travnaté ploše mezi sídlištěm a železniční tratí (u prostoru tržnice). Začátek soutěže je od 10:00 hodin, prezence družstev od 9:30. Bude se soutěžit v následujících disciplínách požárního sportu:

MUŽI: požární útok, štafeta 4x100m, závod jednotlivců na 100m

ŽENY, MLADÍ HASIČI: požární útok

Občerstvení po celou dobu akce bude zajištěno na místě, o hudební doprovod se postará Malá muzika Honzy Kubíka.

Pro dětské návštěvníky budou připraveny doprovodné soutěže (s drobnými odměnami) – děkujeme POHYBU Kaznějov

Plakát v plném rozlišení zde

Další informace o disciplínách požárního sportu:

Stránky GŘ HZS

Český den proti rakovině 2016 – středa 11.5.2016

Ve středu 11. května 2016 se mladí hasiči SDH Kaznějov stejně jako v minulých letech budou podílet na celorepublikové humanitární akci – veřejné sbírce Ligy proti rakovině Praha, kdy budou za symbolickou cenu 20,- Kč (nebo i více) prodávat symboly této sbírky – kvítky měsíčku lékařského.

Letos budou prodávány kytičky s růžovou stuhou; tématem sbírky je prevence proti rakovině prsu.

Veškeré vybrané prostředky budou poukázány na účet veřejné sbírky. V roce 2015 se nám podařilo prodat všech 400 kytiček a vybrali jsme více než 10 tis. Kč. Číst zbytek položky »

Výjezd č. 2/2016

Jednotce byl dne 6.3.2016 v 16:51 hod. vyhlášen poplach a výjezd od KOPIS HZS PK na požár nízké budovy (rodinný dům) v Plasích, Drahotínská ul. Jednotka vyjela s technikou CAS-20 Tatra Terrno a kontejnerovým nosičem Avia v počtu 1+10. Po dojezdu na místo již na místě požáru zasahovala jednotka HZS -stanice Plasy; jednotka SDH Kaznějov na místě prováděla s dýchací technikou dohašovací práce ve sklepních prostorech domu a vyklízení sklepního prostoru. Na místě požáru zasahovala rovněž ZZS Plzeňského kraje.

Několik fotografií zde:

Exkurze na stanici HZS PK Plzeň-Košutka

24. února odpoledne jsme s našimi mladými hasiči vyrazili místo do tělocvičny na dlouho připravovanou exkurzi na hlavní plzeňskou stanici Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, která se nachází v Plzni – Košutce u hypermarketu Globus.

Číst zbytek položky »

Výjezd č. 1/2016

Aktualizováno 24.2. – Jednotce byl dne 23.2.2016 v 19:11 hod vyhlášen poplach a výjezd od KOPIS HZS PK na požár dodávkového vozidla zaparkovaného v areálu firmy Auto Helus v Kaznějově. Jednotka vyjela s technikou CAS-20 Tatra Terrno a Škoda Felicia v počtu 1+9. Požár byl lokalizován jednotkou SDH Kaznějov (2 proudy C a 1x vysokotlak) a jednotkami HZS PK – stanice Plasy (1x vysokotlak). Včasným zásahem se podařilo zabránit rozšíření požáru na další vedle zaparkovaná vozidla. Jedno vozidlo bylo požárem zničeno, další zaparkované vozidlo bylo poškozeno. K požáru na vyžádání KOPIS HZS PK vyjela i jednotka HZS PK – stanice Košutka a jednotka SDH Horní Bříza.

Fotogalerie na serveru pozary.cz zde

Brigáda na pozemku u požární nádrže

Není žádným tajemstvím, že dlouhodobě řešíme otázku vpravdě nerudovskou – kde trénovat? Pro většinu tréninků potřebujeme rovný pozemek a k požárnímu sportu neoddělitelně patří i voda. Samotné běhání jde zvládat v parku, část útoku jde natrénovat „nasucho“, ale práci s hasičskou stříkačkou bez vody nacvičit prostě nejde. Číst zbytek položky »

Ročenky SDH a mladých hasičů (foto + video)

Jak se již stalo tradicí, na výroční valné hromadě dne 9. ledna 2016 byla prezentována shrnutí činnosti JPO a SDH Kaznějov i kolektivu mladých hasičů SDH Kaznějov za uplynulý rok 2015.

Zpráva JPO a SDH

Zpráva mladých hasičů

PF 2016

Přejeme všem úspěšné vkročení do roku 2016!

pf_kaznejov

Výjezd č. 16/2015

Jednotce byl dne 22.12.2015 ve 20:50 hod vyhlášen poplach a výjezd od KOPIS HZS PK na požár v Dolním Hradišti – : ,,Požár chaty“.  Jednotka vyjela s technikou CAS-20 Tatra Terrno a CAS-32 Tatra 148 v počtu 1+9. Po příjezdu na místo události již na místě zasahovala jednotka HZS PK stanice Plasy; jednalo se o požár malého rozsahu. Po dohodě s velitelem zásahu byla jednotka odeslána zpět na základnu.

Velitel JPOSDH : Lesch Martin

Alespoň jedna fotografie

Poděkování za došlá vánoční a novoroční přání

Děkujeme všem za přání k vánocům a Novému roku 🙂